Wystawy ogrodnicze na Świecie (2)

Rokrocznie w samym sercu Zagłębia Ruhry, czyli w mieście Essen położonym na zachodzie Niemiec, odbywa się zdecydowanie największe święto branży ogrodniczej. Święto to znane jest wielu osobom pod nazwą IPM ESSEN. Przyciąga nie tylko zwiedzających z całego globu, ale również wystawców z najdalszych zakątków Świata. Możemy tutaj spotkać firmy z tak odległych Państw jak Indie, Stany Zjednoczone, Sri Lanka, Japonia, Chiny, czy Meksyk. Przekrój tematyki wystawy jest niezwykle szeroki, przez co każdy miłośnik ogrodnictwa znajdzie tu coś dla siebie. Wystawa odbywa się zimą, pod koniec stycznia. Dla ogrodników jest to bardzo dobry termin, przypadający na przerwę między sezonami. W tym roku impreza ta miała miejsce w dniach 22.01.2019 do 25.01.2019 i obejmowała 8 ogromnych hal wystawienniczych, które ciężko było przebrnąć w ciągu jednego dnia.

Zacznijmy od tego jak najlepiej dostać się na wystawę, bo to dla wielu osób stanowić może nie lada wyzwanie. Oczywiście dojechać możemy samochodem, jednakże jest to długa, kosztowna i męcząca podróż. My wybraliśmy samolot. Co ciekawe cena biletu w obie strony dla jednej osoby wynosiła w naszym przypadku 79 zł, czyli stosunkowo bardzo niewiele, a sam lot trwał trochę ponad godzinę. Wybór podróży samolotem był więc dla nas jasny. Na miejscu poruszaliśmy się komunikacją miejską oraz pociągami, które są świetnie skomunikowane. Nocleg dobrze jest rezerwować ze sporym wyprzedzeniem, ponieważ wystawa przyciąga ogrom przyjezdnych, którzy rezerwują wszystkie możliwe okoliczne noclegi. Sam bilet wstępu na wystawę najlepiej jest kupić przez internet na stronie www.ipm-essen.de

Mamy nadzieję, że powyższe informacje pomogą Wam czytelnikom w organizacji wyjazdu. Przejdźmy jednak do tego co zobaczyć można na targach IPM ESSEN. Poniższy film pokazuje w ogromnym skrócie, to co wystawa ma do zaoferowania:

 

Najlepiej będzie wspomnieć, iż coś dla siebie znajdą tu np. miłośnicy nowych technologii, florystyki, dekoracji wnętrz i ogrodów oraz tarasów, czy przede wszystkim ci, którzy pragną poznać oferty szkółkarzy i hodowców odmian roślin ozdobnych. My przyjechaliśmy tam głównie właśnie po to, by poznać nowości hodowlane na rynku oraz szeroką ofertę szkółkarską. Spotkaliśmy tam chociażby dobrze nam już znane firmy, z którymi współpracujemy, takie jak Rosen Tantau, czy Kordes’ Rosen.

 

Wystawa ta jest również doskonałą okazją do poznania osobiście największych hodowców, dla których jest to obowiązkowe święto, na którym pojawić muszą się osobiście. Poza wspomnianymi dwoma firmami miłośnik róż mógł zobaczyć na targach stanowiska np. znanego Brytyjskiego hodowcy David Austin Roses Limited, Meilland International, czy chociażby Georges Delbard.

Z innych ciekawych dla nas zagadnień, na IPM prezentowały swoje oferty firmy zajmujące się budową nowoczesnych szklarni i tuneli foliowych, producenci ozdobnych donic, także dużych ceramicznych donic tarasowych, producenci elementów ozdobnych do ogrodów, podłoża ogrodniczego, czy szeroko rozumianych rozwiązań technologicznych dla ogrodnictwa, jak np. firma wystawiająca ten nowoczesny robot szkółkarski do układania roślin w szkółce:

 

Naszą uwagę przyciągnęły stanowiska prezentujące ozdobne metalowe elementy do ogrodu oraz fontanny z naturalnego kamienia:

 

Do ciekawszych stanowisk należały również te z roślinnością dla nas egzotyczną oraz takie, które wystawiały drzewa i krzewy formowane przez wiele lat:

 

Jak widać, to ogromne światowe święto poszerza widok na możliwości i ofertę współczesnego ogrodnictwa. Może być również doskonałym miejscem do czerpania inspiracji, czy chociażby na niezapomnianą wycieczkę ogrodniczą. Ze swojej strony zdecydowanie polecamy IPM ESSEN dla każdego szkółkarza, ogrodnika i człowieka z branży, jako obowiązkowe święto w ogrodniczym kalendarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *