Witamy na naszym blogu!

roze blog Hyzowie

Blog ten powstał, by mówić o różach, rozwijać wiedzę na ich temat i promować królową kwiatów. Skąd wziął się fenomen róży, czemu znajdujemy ją w prawie każdym ogrodzie i dlaczego tak wiele osób jest zakochanych w tej niepozornej roślinie?

Jednym z powodów jest na pewno jej niezwykła uniwersalność. Ten gatunek rośnie zarówno w spieczonej słońcem ziemi gorących stref klimatycznych, jak i w surowym, wymagającym oraz nieprzychylnym roślinom klimacie górskim. Przybiera najróżniejsze formy od niskiego, prawie niezauważalnego krzewu, do ogromnych wręcz okazów róż pnących czy parkowych. Rodzi przeróżnej maści kwiaty, od ubogich w płatki, pustych i niepozornych, do pełnych, okazałych, o licznych płatkach i uwodzicielskim zapachu. Kwiaty róży mogą prezentować prawie wszystkie kolory tęczy, pojawiając się na krzewach od wiosny do późnej jesieni.

To chyba wspomniana uniwersalność uczyniła z róży królową kwiatów, która stała się rośliną dla każdego, a swoim szlachetnym wyglądem zaskarbiła sobie miłość tak wielu osób na całej Ziemi. Nowoczesne odmiany uczyniły z niej zaś bezproblemową i bezobsługową roślinę nawet dla najbardziej wymagających.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *